Makaleler » Blog » Küçük Oturma Odalarına Derinlik Kazandıran Koltuk Takımları

Küçük Oturma Odalarına Derinlik Kazandıran Koltuk Takımları 


Evin en çok kullanılan bölümlerinden birisi oturma odasıdır. Sevdiklerinizle beraber misafirlerin de ağırlandığı bölümün estetik bir görünüme sahip olmasının önemi oldukça fazladır. Ancak kimi oturma odaları yeteri kadar büyük değildir ve bu nedenle arzu ettiğiniz dekorasyonu elde edebilmek zor olabilir. Küçük mekanlara derinlik kazandırmak için doğru koltuk takımı seçimi yapılması gerekir. Ayrıca yine oturma odasına derinlik kazandıracak duvar kağıtları ve aynalardan yardım alınmalıdır. 
Duvarlardan başlayın!
Küçük bir oturma odasına konulacak mobilyalarla beraber duvarlar insanların üzerine düşecekmiş gibi gelebilir. Böyle bir durumun oluşmasını engellemek adına doğru renk tercihleri veya duvar kağıdı seçmek gerekir. Duvarı daha çekici kılacak ve klasik bir duvar görünümünden kurtaracak en iyi yöntemlerden biri, 3D duvar kağıtlarından faydalanmak. Uygulandıkları mekana derinlik kazandıran üç boyutlu duvar kağıtları sayesinde küçük bir odanın daha ferah olmasını sağlamak mümkündür.

 
Doğru bir oturma takımı seçin


Oturma odanızın küçüklüğüne dikkat ederek doğru bir oturma takımı seçmelisiniz. Birçok mobilyaya sahip oturma gruplarından ilk etapta uzak durulması gerekir. Bu tip gruplar, odanızın her köşesini kaplar ve rahat hareket etmenizi engeller. Bunların yerine köşe takımlarını seçmeniz ve sadece odanın bir köşesini oturma yeri olarak planlamanız gerekir. Böylece, odanın orta kısmı ve diğer köşelerini küçük obje ve mobilyalarla tamamlama şansınız olur. Bu hem daha modern bir dekorasyona hem de oturma odasının daha geniş görünmesini sağlar. 
Köşe koltuk takımının rengine de dikkat etmelisiniz. aşırı kapalı renk seçmek asla doğru olmaz. Açık renk seçerek oturma odanıza derinlik kazandırmalısınız. Çok misafiri olan kişiyseniz açık renkli bir koltuk modelinin çabuk kirlenebileceğini düşünebilirsiniz. Ancak yeni nesil köşe koltuk takımları anti bakteriyel özelliklere sahip olarak imal edilir. Bu da, kirlenme ve kir tutma gibi riskleri en aza indirir ve hijyen bir kullanım imkanı sunar. 
Ayrıca salonun ortasına bir sehpa düşünebilirsiniz. Ancak bu sehpa modelinin köşeli değil, yuvarlak olmasına, ahşap değil, camdan imal edilen modern tasarıma sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Böylece oda içerisindeki derinliğin sağlanmasına yardımcı mobilyalar kullanmış olursunuz. 

İnegöl Mobilya Köşe Takımlarına Buradan Ulaşabilirsiniz.
 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır