Makaleler » Blog » Köşe Koltuk veya Koltuk Takımı

Köşe Koltuk Modeli mi, Oturma Gurubu mu Tercih Etmelisiniz?
Yeni ev döşeyen veya eskiyen mobilyalarını değiştirmek isteyenlerin en takıldıkları kısım oturma odasıdır. Evin en çok kullanılan ve göz önünde bulunan kısmı olduğu için oturma odasına daha fazla ihtimam gösterilmesi gerekir. Bu nedenle en iyi oturma odası dekorasyonu için en doğru koltuk modelinin seçilmesi lazımdır. L tipi veya oturma grubu arasındaki farkları bilmeniz halinde daha doğru tercih yapabilirsiniz. 
Oturma odası büyüklüğü
Oturma odasının büyüklüğü koltuk seçimi için önemlidir. L tipi bir koltuk almanız halinde oturma odanızın büyüklüğünü göz önüne almasınız. Küçük ebatlara sahip L tipi koltuk modelleri, küçük bir oturma odasının daha derin gözükmesini sağlayabilir. Ancak büyük bir oturma odasına sadece L tipi koltuk modeli almak doğru olmaz. Oluşan boşluğu doldurmak için berjer koltuk tasarımlarından da faydalanmak gerekir. 
L tipi bir koltuk sabit bit mobilyadır. Sadece oturma odasının müsait bir köşesine konulabilir. İkinci veya üçüncü bir alternatif dekorasyon şekli oluşturmak mümkün değildir. Oturma grubundaki mobilyalar ise, birbirinden bağımsızdır. Bu da, farklı alternatif modellerin denenerek, en çekici dekoratif modelin elde edilmesine imkan tanır. Ayrıca oturma odası grubu almanın bir avantajı daha vardır. Son zamanlarda birden fazla renkten oluşan oturma grupları trend haline geldi. Çekyatın farklı bir renk, berjer koltukların değişik bir renk olması daha canlı bir oturma odası yaratmak adına imkan verir. 
Köşe koltuk modelini çekici kılan ise, ev için farklı bir imaj yaratmasıdır. Kendi imajını ve tarzını yansıtmak isteyenler tarafından tercih edilir. Köşe koltuk takımın yarattığı ambiyansı daha zengin ve lüks göstermek için çeşitli mobilya araçları kullanılabilir. Oturma grupları ise, bir bütündür ve kendi parçaları arasında bir uyum vardır. Farklı bir parçayla desteklenmesi takımın havasını bozabilir. 
Tabi iki modelden birini seçerken kullanım rahatlığına da dikkat etmelisiniz. Çok misafiri gelen kişilerin oturma gruplarına yönelmesi daha doğru bir seçenek olabilir. ancak daha çok bireysel takılan ve birkaç arkadaşından fazla kişiyi misafir etmeyenler için köşe koltuklar daha doğru bir seçimdir. 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır