Makaleler » Blog » Genç Odası veya Bebek Odası Nelere Dikkat Etmeliyim ?

Genç Odasının Nasıl Olması Gerekir?


En değerli varlığınız çocuğunuzun rahat edebileceği bir genç odası için birbirinden farklı alternatifler var. Onca alternatif arasından doğru bir seçim yapmanızı sağlayıcı etken ise, ihtiyaç listesini hazırlamanızdır. Eğer çocuğunuz için ayırdığınız odanın boyutları çok küçükse kombine genç odalarını tercih ederek yerden tasarruf sağlamanız mümkün olabilir. Ancak yerle ilgili herhangi bir problem yoksa, genç odasının işlevselliğine ve kalitesine odaklanmak gerekir. 


Genç odasında ne olmalıdır?


Genç odasıyla, yatak odasının birbiriyle karıştırılmaması gerekir. Çocuğun ders çalışabileceği, arkadaşlarını ağırlayabileceği bir yer hayal edilmelidir. Bunun için yatakla beraber, çalışma masası ve oturmak için bir alan olması lazımdır. Ayrıca oyun için belirli bir alanın da bulunması gerekir. Yatak seçerken çocuğunuzun şimdiki boyunu baz almamanız önem ifade eder. Çünkü ergenlik döneminde büyüme çabuk gerçekleşir. Bu nedenle yatak boyunu uzun seçmenizde fayda vardır. 
Eğer yerden tasarruf edilmek istenirse baza veya çekmece modüllerine sahip yataklar tercih edilebilir. Yatak için dikkat edilecek bir husus da konforlu olmasıdır. Uykuya en çok ihtiyacı olan gelişim çağındaki çocukların dinlenebilmesi gerekir. Bunun için de ergonomik bir yatak almaya dikkat edilmesi lazımdır. Bazı genç odalarında kullanılan malzemeler çocuk sağlığı için risk içerir. Suni boya ve süslerle donatılan ürünlere hassasiyetle yaklaşılmalıdır. 
MDF lam veya ahşaptan imal edilen ürünleri almak, uzun ömürlü ve sağlıklı bir genç odası temin etmeniz anlamına gelir. Genç odalarının tasarımları sade de olabilir. Ancak bu konudaki nihai kararın çocuklar tarafından verilmesi lazımdır. Kendi odasını benimsemesi ve orada çalışabilmesi için çocuğun fikirleri dikkate alınabilir. Hayal dünyalarını uygun renkli veya değişik tasarımlara sahip genç odaları, bazı çocukların ilgisini çekebilir.


Genç odası fiyatları ne kadar?


Ucuz bir genç odası almaya odaklanmak asla doğru değildir. Çünkü ucuz genç odaları,  standart dışı üretimden geçmiş olabilir ve kulanım ömrü kısadır. Özellikle çok fazla hareket eden ve oynayan bir çocuk için kaliteli genç odasının önemi çok fazladır. bu nedenle fiyat odaklı bir seçim yapmak yerine, kalite bazlı bir seçim yapılması lazımdır. 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır