Makaleler » Blog » 2019 Ev Dekorasyon Trendleri Nelerdir ?

2019 Ev Dekorasyon Trendleri Nelerdir?


Harika bir ev tasarlamak için çok lüks ve pahalı mobilyalara asla ihtiyacınız yok. Sadece yeni tasarımlar ve trendlerle ilgili bazı bilgilere sahip olmanız yeterlidir. Yeni yılla beraber mobilya geleneğindeki değişim de devam ediyor. Milano etkisinin mobilya trendleri üzerindeki yoğun etkisini 2019’da da hissetmeniz mümkündür. Bu nedenle açık tonlu renkler ve köşe takımları, ferforje yatak başlıkları ve klasikle modern yorumun yansıması country tasarımlar ön plana çıkıyor. 
Ahşabın büyüsü trend olmaya devam ediyor
Ahşap malzemeden yapılan mobilya ürünleri her dönemin trendi olmaya devam ediyor. Sağlamlık, doğallık, ferahlık ve lüks görünüm için tercih edilen ahşap, çok eski dönemlerden beri kullanılan malzemeler arasında. 2019’da ahşapla ilgili yeni bir trend gelişecek diyebiliriz. Ham ahşaptan imal edilen masa ve sandalye modelleri evlerde sağlanmak istenilen doğallığın nişanesi olacak. Çalışma ve yatak odalarının bir köşesine ham ahşaptan imal edilen tasarımların eklenmesi çok daha doğal bir dekorasyona sahip olmak isteyenlere ilham verecek. 
Bu seninin rengi gri ve yeşil 
Mobilya tasarımlarında gri çokça kullanılan bir renktir. Evdeki dekorasyon uyumu için gri en çok kullanılan temel renklerden birisidir. Bu sezonda da gri rengi oturma ve yemek gruplarında çok daha etkin bir şekilde görebiliriz. Yeşil de doğallığın rengi olarak kullanılmaya devam ediyor. Ancak 2019’daki yeşil renkler daha canlı ve dinamik bir görünüm kazanıyor. Adaçayı yeşili olarak da tabir edilen daha canlı yeşil renk tonu ile evlerin dingin bir atmosfere sahip olması hedefleniyor. 
Tasarımda da büyük değişiklikler devam ediyor. Önceleri keskin hatlara sahip mobilya modelleri revaçta idi. Daha sonra ise, daha esnek ve geometrik desenlere sahip tasarımlar ön plana çıktı. 2019’da da geometrik şekilli mobilya tasarımları trend haline geliyor. Akıcı, esnek ve keskin hatlara sahip olmayan sandalye ve koltuk takımı gibi ürünler çok daha doğal ve organik bir görünüm arz ediyor. Klasik tasarım anlayışında da esneklik önem ifade ediyor. Ancak yeni trend tasarımlarda aşırı oyma ve işleme yer almıyor. 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır